Dřevěné podlahy

Stále více lidí touží po přirozeném bydlení. Proto mají všechna komplexní řešení pro dům nebo byt jedno společné – základem je dobře zvolená kvalitní podlaha, protože příjemný pocit z bydlení začíná už dole.

Mimořádná odolnost dřeva vůči opotřebení zaručuje, že dřevěná podlaha dlouho vydrží a zachová si svou původní krásu v kombinaci se stálostí, pohodlím i teplem po dlouhá léta.

Dřevo se vyznačuje tím, že jeho vzhled nejlépe vynikne v přirozené podobě.

Působením přímého slunečního záření dochází u dřeva k typickým změnám barvy. Podle intenzity záření a vlivu působení světla se světlé dřevo stává tmavším a dostává tzv. nažloutlý tón. Tmavá dřeva se naopak stávají světlejšími. U čpavkovaných povrchů reaguje dřevo vlivem chemických činidel změnou barvy dlouhodobě.

Například u dubu probíhá proces změn barvy průběžně – přes hnědou až k hnědočerné. U Douglasie proces změn probíhá průběžně přes světlehnědou až do červenohnědé barvy.

Rozdílnost barvy je způsobena rozdíly v chemickém složení jednotlivých dřevin a stromů. Proto také jednotlivé lamely vykazují rozdíly ve vybarvení, které jsou právě pro tyto přírodní materiály typické.

http://www.meister-podlahy
http://escopodlahy.cz/katalog.html   

www.escopodlahy.cz